Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı makamında ziyaret edilmiştir

esesob meb ziyaret.JPGEskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı makamında ziyaret edilmiştir. Ziyarete Birlik Başkanı Ekrem Birsen, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Birliğe bağlı

Bilgi verilen sorunlar arasında esnaf ve sanatkar meslek kollarının gelişimi için önem arz eden kalfalık ustalık sistemine bağlı mesleki eğitimin geleceği ve yapılması gerekenler konusunda görüş alışverişinde bulunulmuştur. oda başkanları katılmışlardır.

DSC_7311.JPGHeyet Sayın Milli Eğitim Bakanımıza yeni görevinde başarılar dilemiş ve 1 saat kadar süren toplantı boyunca esnaf sanatkarların öncelikli sorunları hakkında bilgi vermiştir.

Mesleki eğitim sürelerinin kısaltılması ve meslek okullarının lise düzeyinde kabul edilmesi için görüş bildirilmiştir. Ticaret Odalarının ustalık belgesi istememelerinden kaynaklanan ve eğitimsiz bir çok kişinin Ticaret Odası kaydı ile işyeri açarak halkımıza kalitesiz mal ve hizmet sunmalarından kaynaklanan sorunlar ve konu hakkındaki çözüm önerilerimiz sayın bakanımıza iletilmiştir.

Ayrıca Maliye Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı düzeyinde çözüm aranabilecek basit usul vergilendirme sisteminin kapsamının genişletilmesi ve K Belgelerinin tahsis bedellerinin düşürülerek, devir imkanının tanınması gibi konularda sayın bakanımız bilgilendirilmiştir.

Sayın bakanımız kendilerine iletilen konularda Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili olanları üzerinde çalışma başlatacağını, diğer bakanlıklar ile ilgili olan konularda ise esnaf ve sanatkarlarımız adına takipçi olacaklarını bizlere belirtmişlerdir.