TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI AHMET ATAÇ İLE BİRLİĞİMİZ KAHVALTIDA BULUŞTU

t.jpg

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Baskanımız sn.Ekrem Birsen ve Birliğimize  bağlı 35 meslek odasının başkan ve yöneticileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Belediyelerin asli görevleri arasında sayılan yol, kaldırım, park- bahçe yapımı gibi çalışmalarla birlikte sağlık, sanat, spor ve sosyal konularda da projeler geliştirmek durumunda olduğunu söyleyen Ataç, Tepebaşı Belediyesi’nin pek çok projesinin bu doğrultuda olduğunu söyledi. Ataç, engelliler, yaşlılar, çocuklar ve kadınlara yönelik geliştirdikleri projeleri anlattı. Yaşam Köyü içinde yer alan Alzheimer hastaları, zihinsel engelliler ve yaşlıların bulunduğunu söyleyen Ataç, ağız ve diş sağlığı merkeziyle de çocuklara yönelik çalışma yürüttüklerini belirtti. Ataç, ayrıca, belediyenin yenilenebilir enerji konusunda Türkiye’de ilkleri gerçekleştirdiğini vurguladı. 

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ
Başkan Ataç, Tepebaşı Belediyesi’nin şöyle ilkesel bir şeyi var, her zaman esnafımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Karşılıklı sıkıntılardan dolayı bazen anlaşmazlıklar olabilir ama, güzellik içinde, birbirimizi kırmadan, dökmeden çözebiliriz bunları. Biz esnafımızın yanındayız. Yerel esnafımızın bizim için çok büyük önemi var dedi.
KAPALI ÇARŞI
Esnaf Odaları Birliği Başkanımız sn. Ekrem Birsen de, Başkan Ataç’a bu daveti için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, ortak akıl yoluyla sorunların aşılabileceğini belirtti.Esnaf Odaları Birliği Başkanımız sn. Ekrem Birsen , Tepebaşı Belediyesi’nden her zaman yakınlık gördüklerini vurgulayarak, Kamulaştırma yapılıp, Eskişehir’ yakışır, esnaf sanatkârın bulunacağı bir kapalı çarşı projesini hayata geçirmek istiyoruz. Bu konuda sizden destek istiyoruz. Belli yerlerde, özellikle yeni gelişen güzel bir yerde esnafımıza 2016’da güzel bir proje yaratma isteğimizi sizlere belirtiyoruz. Yer tahsisi konusunda destek bekliyoruz” dedi. Başkan Ataç da, esnafla birlikte ve onun yararına olacak projelerde yer alacaklarını belirtti. Bazı odaların başkan ve yöneticileri de, Tepebaşı Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan ve sosyal projelerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bu arada, belediyenin Çanakkale ve Anıtkabir ziyaretlerine esnafın da dâhil edilmesi gündeme getirilerek, ileride bunun gerçekleşeceği belirtildi.