ENDİŞELER BİR AN ÖNCE GİDERİLMELİ

BA4.jpg

Esnaf Odaları Başkanımız sn. Ekrem Birsen, yıkılması gündemde olan Taşbaşı Çarşısı konusunda, Yapılan tespitlerde yıkılması gerektiği ortaya çıkmış. Büyükşehir’in kararı bekleniyor. Bu konuda endişeler bir an önce giderilmeli dedi.Esnaf Odaları Başkanı Ekrem Birsen ve yönetim kurulu üyeleri Emlakçılar Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette, çürük olduğu söylentileri ve dayanıksız olduğu iddiaları üzerine yıkılması gündeme gelen Taşbaşı Çarşı hakkında da değerlendirmede bulunan Birsen Ne yapılacağını bilmiyoruz ama bir an önce yapılıp endişeler giderilmeli  dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN KARARINA BAĞLI
Esnaf Odaları Başkanımız sn. Ekrem Birsen  Taşbaşı Çarşısı ile ilgili yapılan tespitlerde yıkılması gerektiği ortaya çıkmış. Binanın dayanıklılık ömrü bitmiş. Yapılan tespitlerde sağlamlığı yönünde bir takım endişeler ortaya çıkmış. Yıkılması için bir karar çıkmış galiba ama konuyu tam net bilmiyoruz. Sağlamlaştırılıp yenilenir mi yoksa yıkılıp yenisi mi yapılır o Büyükşehir Belediyesi’nin alacağı karara bağlı, tabi ki bunlar zaman zaman olacak. İnsanlarda doğup yaşlanıyor, büyüyor ve ölüyor. Ömürlerini tamamlayan binalarımızın da yeniden bakımlarının yapılması ve yenilenmesi kaçınılmaz. Bunun bir an önce yapılıp endişelerin kaldırılması taraftarıyız, bir an önce giderilmeli diye konuştu. 

YOL HARİTASINI BELİRLİYORUZ
Gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında da bilgi veren Birsen, 2016 yılında birlik olarak yönetim kurulu üyelerimizin yılını kutluyoruz ve yıl boyu izleyeceğimiz yol haritasını belirlemeye çalışıyoruz. Mesleki sorunlarımızı görüşerek tespit ediyoruz. Bu çalışmalarımızı Ocak ayı içinde tamamlayarak yerel yönetimlere ve merkezi hükümete ulaştırmak için çalışacağız dedi.