8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLANDI

12814068_1572793643010632_2569586811260279665_n.jpg

Sabah saatlerinde Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlik Binasında 8 mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir kahvaltı düzenlendi.Esnaf ve Sanatkarlar Odalar birlik binasında 8 mart Dünya kadınlar gunu dolayısıylaTerziler Odasının uyelerine vermiş oldugu kahvaltı da Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlik Başkanımız Ekrem Birsen karanfil dağıttı.Kahvaltıya Eskişehir Yaş Sebze Meyve Balıkçılar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek ve Terziler Odası Başkanı Süleyman Döner ve çok sayıda bayanın katılımı gerçekleşti.Kahvaltıda Birlik başkanımız Ekrem Birsen konuşması ile devam etti.

Kurtuluş savaşında asker yetiştirerek, sırtında cepheye cephane taşıyarak bir devrin değişmesinde önemli rol oynayan kadınlarımız, bugün de aynı sorumluluk duygularıyla topluma yön vermeye devam etmektedirler. Yetiştirdikleri evlatlarının öncelikle vatana ve millete faydalı olması için çalışan kadınlarımız, girişimcilik ruhlarıyla da ülkenin ekonomik gelişimine katkı sağlamaktadırlar. El emeklerine, sevgilerini ekleyerek halkımıza hizmet veren, zorlu ticari yaşam koşullarında ayakta kalarak aile bütçesine yardım eden, kazandığı başarılarla örnek gösterilen esnaf ve sanatkâr kadınlarımızı tebrik ediyoruz.Bizler Türkiye’de esnaf olmanın ne kadar zor olduğunu çok iyi bilmekteyiz. Bunun üzerine Türkiye’de kadın olmanın zorlukları eklendiğinde kadın meslektaşlarımızın sorunlarını çok iyi anlıyoruz. Kadın haklarının korunması ve esnaf sanatkâr kadınların desteklenmesi için gereken caba ve özeni göstereceğimizi belirtiyor, bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.dedi.

Gün içerisinde 8 Mart Dünya Kadınlar Gün dolayısı ile  çeşitli etkinliklere katılan  Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlik Başkanımız sn. Ekrem Birsen ve Yaş Sebze Meyve Balıkçılar ve Pazarcılar Odası Başkanı sn. Mehmet Çiçek ile birlikte Birliğimize Bağlı diğer Odalardaki personelin,Esnaf ve Kefalet Kooperatifin'deki çalışan personelin,Malikbey çarşısındaki Esnafın ve Esnaf Sarayındaki Çalışan Kadın Esnafımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.VE gün dolayısıyla kadınlara birer karanfil verdi. ve diğer birliğimize bağlı diğer odaki bayan  personelininde kadınlar gününü kutladı bayanlara karanfil verdi.Gün sonunda Eskişehir Berberler Odası Başkanı Fethi Özkara ve beraberindekiler Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğini ziyaret ettti.Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlik Başkanımız . Ekrem Birsen ziyarete gelen heyetin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı .Birlik Başkanımız Ekrem Birsen ziyaret esnasında Türkiye Cumhuriyetinde Türk Kadının toplumdaki önemini ve yerini değinerek gün dolayısıyla heyette bulunan bayanlara ve karanfil verdi.Eskişehir Berberler Odası Başkanı Fethi Özkara Birlik Başkanımız Ekrem Birsen'e 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla göstermiş oldukları ilgiden dolayı memnuniyetlerini iletti.