TÜRKİYE DE BİRİNCİYİZ

ilksirada.jpg

Eskişehir Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanımız Ekrem Birsen, esnaflara verilen 30 bin liralık kredilerde plasmanın 4 katı faizsiz kredi kullanımı ile Eskişehir in Türkiye de ilk sırada yer aldığını söyledi.

 Birlik Başkanımız Ekrem Birsen, Ankara da gerçekleştirilen Esnaf Odaları Birliği Başkanları toplantısında esnaflara verilen 30 bin lira faizsiz kredi konusunda görüşmeler yapıldığını söyledi. Ekrem Birsen,  30 bin lira faizsiz krediler kullanılmaya başlamıştı ancak yatırım yetersizliğinden dolayı bir takım aksaklıklar meydana geldi. Konu ile ilgili çalışma ve değerlendirme yapıldı. Kooperatiflerimizin kredi kullandırmaları konusunda bir yatırım ayarlaması yapıldı dedi.


4 KATI KADAR KREDİ KULLANILDI

Eskişehir de dağıtılan krediler hakkında bilgi veren Birlik Başkanımız Ekrem Birsen, Bizim Eskişehir Esnaf ve Kefalet Kooperatifi ve Yunus Emre Esnaf Kefalet Kooperatifi olmak üzere iki kooperatifimiz var. Eskişehir Esnaf ve Kefalet Kooperatifi ne 3 milyon lira, Yunus Emre Esnaf ve Kefalet Kooperatifi ne ise 1 milyon lira faizsiz kredi dağıtılması izni çıktı. Eskişehir olarak biz zaten bu kaynağı esnaf ve sanatkârımıza fazlasıyla kullandırdık. Eskişehir Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nde yaklaşık 350 kişiye 10 milyon liradan fazla faizsiz kredi, Yunus Emre Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nde ise 4 buçuk milyon liraya yakın faizsiz kredi kullandırıldı. Toplamda yaklaşık 18 milyon lira gibi faizsiz kredi kullandırmış olduk. Bu da Eskişehir olarak yaklaşık plasmanımızın 4 katının da üzerinde kredi kullandırmış olduğumuzu gösteriyor diye konuştu.
Faizsiz kredi kullanımında Türkiye’nin birincisiyiz. Bunun yanında plasman sıkıntımızı gidermeye çalışıyoruz. Eskişehir AK Parti Milletvekillerimiz Emine Nur Günay ve Harun Karacan yatırım getirilmesi konusunda gerçekten çok destek veriyor. İki kooperatifimizde de faizli kredi kullanımında büyük gayret gösteriliyor. Plasman desteği için sorunlarımızı milletvekillerimize aktarmaya devam ediyoruz.