Avrupa Birliği Projeleri

 girişimcilik.png

        Birlik olarak Avrupa BİRLİĞİ Fonlarınca desteklenen projelere önem vermekteyiz. Birliğimiz son yıllarda Avrupa Birliği fonlarınca desteklenen birçok projeyi yürütmüş ve yürütmeye devam etmektedir.

         Şu anda “Girişimcilik 2.0 (Entrepreneur 2.0) projemiz devam etmekte olup 26.Şubat – 02. Mart tarihleri arasında İrlanda / Duplin’de yapılan proje toplantısına Birliğimizi temsilen Demir Sanayiciler Odası Başkanımız Abdullah Kurt katılmışlardır.

         Diğer bir AB yenilik transferi projesi olan “ Atık İşleme , Atık Yok etme ve Atık Geri Dönüşümü için On-Lıne Öğrenme modülleri (Wastre)” projemiz ise 15 Şubat 2014 tarihi itibariyle başarılı bir şekilde bitirilmiş ; nihai raporumuzu hazırlamaktayız.

         Wastre projesi Mesleki eğitimde kursiyer eğiticilerin öğrenme ihtiyaçlarına odaklanarak, işe yerleştirmeyi destekleyen ve Avrupa çapında bir problem olan atık yönetimi ve atıkların azaltılması konusundakimesleki eğitimin Avrupa boyutunu güçlendirerek ve böylece AB önceliklerinde işaret eden önemli hedeflere katkı sağlayacaktır.

          Projemiz doğal kaynakları ve çevreyi korumayı ,atık yönetimi ,yok etme ve geri dönüşümde E-öğrenmeye geçişe yardımcı olan modüller e-öğrenme ve e-kitap sistemleri formunda mobil uzaktan öğrenme on-line sistemler oluşturulmasıyla ileri teknolojilerin uygulanmasını hedeflemektedir.Projenin gerçekleştirilmesi atıkların kaynak olarak kullanımı ve atık üretiminden kaçınmayı arayan Avrupa Birliğini “geri dönüşüm toplumu” na daha da yaklaştıracaktır.

         Projemiz 5 ayrı ülkeden 8 kurumun ortaklığıyla yürütülmüştür.

         Proje ortaklarımız;

 

1.      Bratislava Slovakya teknoloji üniversitesi , Mekanik mühendisliği fakültesi (SK) Koordiantör kurum . www.sjf.stuba.sk

2.      Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TR) www.esesob.org.tr

3.      Prag Çek Cumhuriyeti teknik üniversitesi (CZ) www.cvut.cz

4.      Viyana Teknik üniversitesi (AT) www.tuvien.ac.at

5.      Multimedia Sunshine (UK) www.mmsunshine.co.uk

6.      Recycling Fund (SK) www.recfond.sk

7.      Technical and Vocational Secondary School,Tlmace (SK) http://soustlmace.edupage.org

8.      Chewcon s.r.o  (SK)

        

         Projemizin başarıyla tamamlanmasında katkıları olan ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.