TÜRKİYE SEBZECİLER VE PAZARCILAR FEDERASYONU BAŞKANI ALİ KARCA BİRLİĞİMİZE ZİYARETİ

 

15697528_1685766738379988_4087283528551790746_n.jpg

Eskişehir’e gelen Türkiye Sebzeciler ve Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca  Perşembe pazarını gezip esnafının sorunlarını dinledikten sonra Esnaf ve Sanatkar Odaları Birlik Başkanımız Ekrem Birsen’i makamında   ziyaret etti.

Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği ziyaretinde konuşan Türkiye Sebzeciler ve Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca, Eskişehir'in kapalı pazaryerleri konusunda geride kaldığını söyleyerek bu konuda belediyelerden çalışma beklediklerini söyledi.

Türkiye Sebzeciler ve Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca ise konuşmasında pazarcı esnafının AVM'ler ve marketlerle rekabetine değindi. Karaca, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bugün pazarcı, bu rekabet ortamının en büyük parçası olan, insanların taze ve hijyenik gıdalar yemesi için yaz kış demeden zor şartlarda mücadele etmektedir. Üretici ile tüketici arasında bir köprü görevindeyiz. 
 KAPALI PAZAR YERİ ELEŞTİRİSİ
Eskişehir'de kapalı pazaryerlerinin eksik olduğuna değinen Karaca, Cumhurbaşkanımızın, 2017'ye kadar bütün pazaryerlerinin kapalı olması ile ilgili bir emri var. Kapalı pazaryerlerinin çoğalması hem tüketici hem pazarcı esnafı için çok önemli. Eskişehir'de bu noksanlık var. İnşallah pazarcı, esnafımızın bir an önce daha iyi hizmet verebilmesi için tüm belediyelerimizden bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Çünkü bu konuda Eskişehir çok geride kaldı. Türkiye'nin birçok il ve ilçelerinde mükemmel kapalı pazaryerleri var. Bu pazaryerleri arttıkça pazarcı esnafının AVM'ler ile rekabet şansı da artmış oluyor  diye konuştu.