2016 ESNAF AÇILDI 1350 ESNAF KEPENK KAPATTI

BAŞKAN.jpg

Oda binasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Birlik  Başkanımız Ekrem  Birsen, 2016 yılında toplam 700 yeni esnaf ve sanatkârın iş sahibi olarak Eskişehir ekonomisine ilave olduğunu kaydetti.
Geri kalan kayıt ve silme işlemlerinin ise mevcut işyerinin el değiştirmesinden kaynaklandığını belirten Birsen,  2016 yılında en çok el değiştiren meslekler sırasıyla şehir içi ve dışı ulaştırma ve taşımacılık sektörü, küçük sanayi olarak tanımlanan kesim, lokanta, kafe, kıraathane, pastacı gibi yiyecek ve içecek sunumu ile iştigal edenler, bakkal, bayi işletmeciliği ile berber ve kuaförlük mesleklerinde yaşanmıştır  dedi.
Birlik  Başkanımız Ekrem Birsen, İşyeri devirleri haricinde mevcut sayıya ilave olarak açılan işyerlerimizde ise lokanta, kafe, kıraathane, pastacı gibi yiyecek ve içecek sunumu ile iştigal edenler, küçük sanayi olarak tanımlanan kesim ve bakkal, bayi işletmeciliği meslekleri öne çıkmaktadır. Eskişehir genelinde toplam işyeri sayılarında kayıp yaşadığımız sektörler ise her sene olduğu gibi kaybolmaya yüz tutmuş meslekler olmuşlardır  şeklinde konuştu.