ESNAF VE TÜCCAR İÇİN; ÇARŞIDA DEĞİŞİME HAZIRIZ..

METİN BEY.jpg09.07.2014 tarihinde Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ve beraberindeki heyet, Esnaf Odaları Birliği Başkanımız Ekrem Birsen ile bir araya gelerek,  Hamamyolu,Taşbaşı ve Odunpazarı bölgesinde esnaf ve tüccara yönelik yürütülebilecek projeleri değerlendirmek üzere bir toplantı gercekleştirdiler.

Toplantıya ETO Başkanı Metin Güler ,Meclis Başkanı A.İskender Bayar ve ETO yönetim kurulu , Başkanımız Ekrem Birsen ve yönetim kurulu katıldı.

Toplantıda ETO Başkanı Metin Güler, Hamamyolu ,Odunpazarı ve Taşbaşı bölgesinde faliyet gösteren tüccar ve esnafa yönelik yeni projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek , ancak bu sayede AVM ‘ lere karşı ayakta kalınabileceğini ifade etti.

Birlik Başkanımız Ekrem Birsen ise, çarşı esnafının zor durumda olduğunu ve bir an önce  ticari hayatın devamlılığı için bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi . Odunpazarı,Hamamyolu ve Taşbaşı bölgesinde yapılacak çalışmalarda Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin de yer alabileceğinin altını çizen başkanımız,şehrin tüm kurum ve kuruluşlarının birlikte hareket etmesiyle esnaf ve tüccarın da rahat bir nefes alabileceğini ve projelerin hayata gecirilebileceğini ifade etti.

Çarşının yeniden cazibe merkezi haline getirilebilmesi için çevre düzenlemesi başta olmak üzere , dükkanlara yönelik mimari restorasyon çalışması yapılması gerektiğini ifade eden Eto Başkanı Metin Güler , bu bağlamda Odunpazarı Belediyesi ile görüştüklerini kaydetti.Bu bölgede ticari hayatın canlandırılabilmesi için tüm kurum ve kuruluşların işbirliği içinde ve ortak hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Metin Güler ,tüccar ve esnaf için Eskişehir Ticaret odası’nın taşın altına elini koyacağını , ancak esnaf ve tüccarın da projeye inanması ve kararlı olması gerektiğini ifade etti.