Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen toplantı ...

100_8712.JPG
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen toplantıya, Ak Parti Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı, Salih Koca, Ülker Can, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, Odunpazarı Belediyesi Başkanı Burhan Sakallı, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Yapıcı ve Ak Parti İl Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Civelek ve Volkan Doğan ile birliğe bağlı meslek odalarının başkanları katıldılar.

Esnaf ve sanatkarların sorunlarının değerlendirildiği toplantıda birliğe bağlı meslek odalarının başkanları ayrı ayrı söz alarak temsil ettikleri meslek koluna ait sorunları ve istekleri dile getirdiler. Sorun ve isteklerin öne çıktığı konular arasında esnaf ve sanatkarların vergi yükünün azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılması, özellikle hizmet sektörünün kdv oranlarında indirime gidilmesi, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerdeki vergi muafiyetinin genişletilmesi  ve basit usul vergi sisteminin kapsamının genişletilmesi gibi konuların yanda  alışveriş merkezlerine ve büyük mağazalara düzenleme getirecek olan yasanın bir an önce kabul edilmesi ve ustalık belgesi sorunları gibi pek çok konu hakkında milletvekillerinden destek istenmiştir.

Mhp Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, İl Başkanı Ahmet Sezer ve Yönetim Kurulu Üyeleri  ile birliğe bağlı meslek odalarının başkanları katıldılar.

 

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen toplantıda, birliğe bağlı meslek odalarının başkanları ile Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Yılmaz Büyükerşen ile Tepebaşı Belediyesi Başkanı Sayın Ahmet Ataç katıldılar.

 

759.JPG

Toplantıda Birlik Başkanı Ekrem Birsen ve Birliğe bağlı oda başkanları tarafından esnaf ve sanatkarların Büyükşehir ve Tepebaşı Belediyeleri ile ilgili sorunları ve istekleri aktarılarak, özellikle çözüme kavuşturulamayan sorunlar hakkında Büyükşehir Belediye Başkanından destek istendi.

 

 

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği